• Reklama

CIAŁO CZAS I PRZESTRZEŃ warsztaty weekendowe z Izą Szostak

Informacje o tańcu nowoczesnym

Moderator: Lili

CIAŁO CZAS I PRZESTRZEŃ warsztaty weekendowe z Izą Szostak

Postprzez Zawirowania » 28 lut 2014, 16:18

Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na warsztaty CIAŁO CZAS I PRZESTRZEŃ prowadzone przez Izę Szostak w dniach 29-30 marca 2014 roku. Warsztaty odbędą się w godz. 11:00-14:00.

Na warsztatach zajmiemy się metodą pracy Williama Forsythe’a oraz analizą ruchu Rudolfa Labana. Poprzez wykorzystanie elementów: siła, czas i przestrzeń będziemy eksplorować potencjał ruchów dotychczas nam nieznanych.
Zajęcia będą składały się z 3 części. Pierwsza stawia na fizykalność i swój własny proces eksploracji ruchu. Druga będzie się skupiać na przyswojeniu materiału ruchowego (choreografii) proponowanej przez prowadzącą z niemałym wkładem uczestników. Trzecia część nastawiona jest na proces własnego poszukiwania choreografii i kompozycji ruchu. Całość zakończymy małą wewnątrzgrupową prezentacją.

Iza Szostak, tancerka, choreografka. Absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Obecnie studentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka Polskiego Ministerstwa Kultury, Holenderskiego Corrie Hartong Fonds, międzynarodowego projektu dla młodych choreografów SPAZIO, Programu Alternatywnej Akademii Tańca oraz Solo Project Art Stations Foundation. Odbyła staż w Belgii w zespole Jana Fabre/Troubleyn. Współpracowała m.in. z Michaelem Schumacherem, Amy Raymond, Anną Holter, Taldans, Wojtkiem Ziemilskim, Marysią Stokłosą, Edytą Kozak i Kayą Kołodziejczyk. Stworzyła i współtworzyła spektakle, które były wystawiane w Holandii, Turcji, Niemczech, Portugalii, Chinach i Polsce.

Autorka spektakli: “Karmi-go”, “Feedback”, “From culture to nature”, “The glass jar next to the glass jar” , “RE//MIX Merce Cunningham”, “Ciało. Dziecko. Obiekt.”
Współpracuje z artystą wizualnym i eksperymentalnym muzykiem- Kubą Słomkowskim. Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu.

Od paru lat zafascynowana pracą z osobami zawodowo nie związanymi z tańcem. W swojej praktyce powołuje się na ruch autentyczny, analizę ruchu Labana oraz elementy improwizacji Forsythe’a.

Znajduje dużą frajdę w uczeniu tańca i kompozycji ruchu, lubi śpiewać choć uważa, że nie umie, Improwizuje na scenie i w życiu, od lat marzy jej się wypad w Alpy na narty oraz podróż do Nowej Zelandii.

Koszt: 80 zł lub 50 zł z kartą MultiSport

Zapisy i informacje:
ttzawirowania@gmail.com
Tel. 780 555 280

Miejsce: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lok. 101
Avatar użytkownika
Zawirowania
User
User
 
Posty: 69
Dołączył(a): 03 sty 2013, 12:00
Lokalizacja: Ul. Wspólna 61 lok. 101

CIAŁO CZAS I PRZESTRZEŃ warsztaty weekendowe z Izą Szostak

Postprzez Tustaipse_47 » 25 mar 2014, 12:35

A w jakim to mieście dziać się ma?
Tustaipse_47
User
User
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 mar 2014, 12:32

CIAŁO CZAS I PRZESTRZEŃ warsztaty weekendowe z Izą Szostak

Postprzez Artexo_38 » 27 mar 2014, 11:53

no właśnie,w jakim?
Artexo_38
User
User
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 mar 2014, 11:49


Powrót do Taniec Nowoczesny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron