• Reklama

Kurs tańca towarzyskiego stricte do klubu - co, gdzie i jak?

Standard, łacina, co nam w duszy gra...

Moderator: Lili

Postprzez tomciok » 21 kwi 2013, 15:34

Witam forumowiczow, z tej strony student Tomek :)

Mam pytanie do tych, ktorzy maja juz pewne doswiadczenie z tancem, szkolami, ale tez do tych, ktorzy po prostu cos wiedza na ten temat.

Chcialbym sie podszkolic w tancu towarzyskim, ale takim typowym dla imprez w klubach itp. Mowiac prosto, chcialbym nauczyc sie robic naprawde dobre wrazenie na partnerce, czy tez ogolnie na parkiecie (wkladajac w to wczesniej odpowiednia ilosc wysilku - checi mam spore).

I tutaj moje pytanie: Jaki typ tanca wybrac/jaka sciezke obrac?

Szukam takiego kursu, po ktorym moglbym pojsc do klubu, znalezc i wziac fajna i ladna partnerke do tanca, samemu sie dobrze wyszalec i jednoczesnie zrobic na niej dobre wrazenie. Chodzi mi o taki styl, ktory dalby mi duzo swobody, dzieki ktoremu moglbym wykazac sie wlasna inwencja. Chodzi mi tez i to, zebym byl w stanie dobrze i sprawnie poprowadzic partnerke, nie znudzic jej przynajmniej przez te kilka kawalkow (wlasnie z tym w duzej mierze mam problem) oraz byc w stanie czyms ja zaskoczyc ;)

Przejrzalem kilka forow internetowych, obejrzalem oferty szkol tanca z Warszawy (wlasnie tutaj bede czegos szukal). Niektore z nich oferuja, cos takiego jak taniec uzytkowy, inne z kolei takie style jak disco samba, albo modern jive - szczegolnie ten ostatni zwrocil moja uwage. Jak uwazacie, warto sie na takie cos skusic? Czego mozna po takim kursie oczekiwac?

Zawsze pozostaje opcja pt. zwyczajny taniec towarzyski (tance standardowe itp.). Mam kumpla, ktory trenuje ten typ tanca od 5 lat i twierdzi, ze jesli taniec z partnerka, to wlasnie taki. Jak byscie sie do tego ustosunkowali?

Widzialem jeszcze takie cos, jak "karnawalowy kurs tanca", albo "kurs tanca dla singli". Warto sie bawic w rzeczy tego typu? Duzo mozna z nich wyniesc?

Bylbym wdzieczny za pomoc :)
tomciok
User
User

Postprzez Lili » 03 wrz 2014, 15:26

Osobiście nie mam dobrego zdania o "kursach z tańca dyskotekowego", bo na dobrą sprawę czegoś takiego nie ma. W klubach leci muzyka (jeśli nie techno) do rock'n'rolla, samby, cha-chy, salsy. Ja polecałabym Ci właśnie kurs salsy, bo można fajnie wpleść ładne przejścia do innych tańców. Poza tym po porządnym kursie tańca towarzyskiego będziesz umiał tańczyć i prowadzić partnerkę tak ogólnie, także to też jest dobry wybór. Spróbuj przejść się na lekcje pokazowe i zobaczyć, co Ci bardziej odpowiada
Motto partnerki? 'Iść - nie uciekać, być - nie blokować' ;)
Lili

Powrót do Taniec Towarzyski