• Reklama

Nauka tańca w parze, różnica między towarzyskim a tym drugim

Locking, Poping, Videoclip dance, Cheerleading, House, Wacking, Bollywood dance, Taniec brzucha, krumping, Show dance, Electric Boogie, tańce narodowe i inne

Moderator: Lili

Postprzez Jakub_Ogiejko » 15 cze 2015, 21:17

Dzień dobry, mam pytanie do forumowiczów. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić różnicę między tańcem towarzyskim, a takim jaki tańczy się na weselach lub sylwestrach itp. Jaka jest jego nazwa? Gdzie uczyć się takiego tańca? Jakieś porady, którą szkołę wybrać i czy potrzebna jest partnerka na taki kurs?

Nie wiem czy to dobre forum czy Wy zajmujecie się też takim rodzajem tańca a nie tylko rumbą, czczą oraz walcem :-)
Jakub_Ogiejko
User
User

Postprzez Flor » 27 cze 2015, 11:02

Chodzi Ci chyba o taniec użytkowy, uczy go większość szkół tańca która ma w ofercie też "normalny" taniec towarzyski. Co do partnerek, to zazwyczaj więcej zgłasza się kobiet niż mężczyzn więc nie powinno być problemu jeśli przyjdziesz na kurs sam.

Wklejam krótki opis ze strony jednej ze szkół tańca:
"Taniec użytkowy (znany również jako discofox albo modern jive) pozwoli Wam nauczyć się tańca w parze i opanować trudną sztukę prowadzenia partnerki (i bycia prowadzoną przez partnera). Jest prosty a jednocześnie niezwykle widowiskowy, przyciąga wszystkich swoją prostotą i łatwością wyrazu, niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania."
Flor
User
User

Powrót do Inne style taneczne