• Reklama

PARTNERING Z Karoliną Kroczak

Informacje o tańcu nowoczesnym

Moderator: Lili

PARTNERING Z Karoliną Kroczak

Postprzez Oddaj ciężar » 17 wrz 2015, 08:47

Nie od dziś wiadomo, że pracując indywidualnie można dojść tylko do pewnego poziomu rozwoju. Pracując we dwoje lub w grupie można osiągnąć zdecydowanie więcej - zarówno w tańcu jak i w życiu! Emotikon smile Oddaj ciężar partnerowi w tańcu, a zobaczysz jak wiele możecie razem... Zapraszamy na zajęcia z partneringu prowadzone przez Karolinę Kroczak w ramach projektu Oddaj ciężar!

Partnering jest formą tańca gdzie ruch powstaje pomiędzy dwójką lub większą ilością tancerzy, jest zdefiniowany przez ustalony wcześniej przebieg lub zadania ruchowe. W partneringu dominuje myślenie „my” i koncentracja na tym, co odczuwa partner. Właśnie przeniesienie uwagi na partnera uczy wrażliwości i miękkości w kontakcie fizycznym. Trening w zakresie partneringu skupia się na wypracowaniu odpowiedniego poziomu elastyczności, aby móc dopasować się do działania drugiej osoby. Jest to dziedzina, której nie można nauczyć się samemu i to stanowi o jej niezwykłości…

Częścią techniki jest umiejętność prowadzenia lub bycia prowadzonym (słuchania partnera), wspieranie ruchu partnera (dzięki temu możliwe stają się figury, które ze względu na prawa fizyki dla pojedynczego ciała są nieosiągalne), umiejętność podnoszenia (z użyciem struktury ciała i pędu ruchu, a nie tylko siły) i umiejętność bycia podnoszonym (jak zorganizować ciało żeby być lekkim). Często w partneringu pojawiają się elementy akrobatyczne.

Szkolenie w tej dziedzinie obejmuje także takie zagadnienia jak: wspólne czasowanie ruchu (zgranie), siła (partnering jest wymagający fizycznie), wrażliwość kontaktowa (dotyk), budowanie wzajemnego zaufania. W wersji idealnej sekwencje partneringu wyglądają płynnie i bezwysiłkowo. Trening partneringu jest także świetnym punktem wyjścia do budowania odpowiedniej sylwetki: angażuje całe ciało, a nie tylko jego część (tak jak np. ćwiczenia siłowe).

Jeśli chcesz wziąć udział w projekcie prosimy o przesłanie CV za pośrednictwem formularza na stronie: http://karolinakroczak.pl/zapisy-grupa-zamknieta.html
lub mailowo na adres: info@karolinakroczak.pl

Plan zajęć:
Uczestnicy projektu Oddaj ciężar! biorą udział w zajęciach: stretching (poniedziałek 18-19) praktyka własna/partnering (poniedziałek 19-20), trening funkcjonalny (środa 19-20), PARTNERING (środa 20-22), trening funkcjonalny (sobota 10-11) i PARTNERING (sobota 11-13).

Koszt miesięczny: 420 zł (około 32 godziny zajęć, w tym 20 godzin zajęć z partneringu)

Kontakt: Justyna Majchrzyk - Menadżer projektu
tel. 504-769-426, info@karolinakroczak.pl
Oddaj ciężar!
http://www.karolinakroczak.pl
e-mail: [url]info@karolinakroczak.pl[/url]
Oddaj ciężar
User
User
 
Posty: 2
Dołączył(a): 09 wrz 2015, 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Powrót do Taniec Nowoczesny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości

cron