• Reklama

Taniec Modern dla dorosłych DDS w Poznaniu

Moderator: Lili

Taniec Modern dla dorosłych DDS w Poznaniu

Postprzez Discofoxpoznan » 16 wrz 2015, 20:55

Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia MODERN dla dorosłych
Naszą alteratywną ofertą do tańca w parach jest taniec modern, przygotowany dla osób dorosłych

Taniec współczesny ( inne nazwy: modern lub contemporary) taniec oparty na idei baletu, a jednocześnie przeciwstawiający się jego sztywnym zasadom. Wiele ruchów opartych na klasyce jest przede wszystkim wykonywana na wielu płaszczyznach, nie tylko pionowej. Taniec współczesny kładzie większy nacisk na emocje i większy naturalizm w tańcu, w dużym przeciwieństwie do tańca klasycznego baletowego.
Błędnym stwierdzeniem jest, że jest to taniec luźny, ponieważ docelowo wymaga on wiele pracy nad ciałem a w szczególności pracy nad "centrum".
Cechą tego tańca jest przede wszystkim jego płynność i frazowa interpretacja muzyki. Często mylnie stawia się go na równi z tańcem jazzowym, który jest bardziej rytmiczny i bardziej oparty na izolacji. Taniec współczesny jest tańcem w wymowie bardziej płynnym, opartym na oddechu, zawieszeniach, swingach i pracy z grawitacją.
Jest idealnym tańcem nadającym się do spektakli teatralnych.

Prekursorami tańca współczesnego są min: Isadora Duncan i Martha Grahan. Data powstania to przełom XIX i XX wieku. W Polsce rozwinął się głównie dzięki działalnościom Teatrów Tańca min: Ślaski, Polski,, Kielecki, ale do szerszej publiczności trafił, na początku XXI wieku pojawiając się w takich programach jak You Can Dance czy Got To Dance.

Nasz instruktor Łukasz sam zaczynał swoją historie z tańcem współczesnym występując w pierwszym tego typu zespole młodzieżowym w Poznaniu.
Uczył się min: w Szkole Tańca Współczesnego w Poznaniu Wspólnie z tancerzami Polskiego Teatru Tańca tworzył szkołę Tańca i Zespół dla studentów z Poznania. Był uczestnikiem wielu warsztatów oraz tancerzem wielu projektów związanych z tańcem współczesnym.

W Naszej Szkole wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, chcemy uczyć tej dyscypliny osoby DOROSŁE.
Nie uczymy na zawody, ponieważ intymna atmosfera tego tańca pozwala go tańczyć najlepiej na przestrzeni teatrów i zamkniętych pokazów.

Chcemy aby osoby dorosłe poprzez taniec współczesny odkrywali możliwości swojego ciała, rozwijali się motorycznie i fizycznie.
Jest to ponoć najzdrowszy taniec dla ciała jak i umysłu i duszy bo pozwala odkrywać także siebie, swój potencjał i kreatywność.

Na naszych kursach, będą także wprowadzane elementy kontaktowej improwizacji, choreoterapii , techniki teatralne, techniki rozciągające i poprawiające ruch jak body conditioning, barre au sol, joga.
Dla chętnych i ambitnych będą przygotowywane pokazy, ale nie są one obowiązkowe.

Zapraszamy na zajęcia modern dla dorosłych poziom OPEN czyli otwarty
Można przyjść bez wcześniejszej znajomości tego tańca.

Kiedy?

Środa 17.00-18.15


Cena: Karnet 4 zajęć : 90 zł
Karnet 8 zajęć: 140 zł ( 2 x w tygodniu)
OK SYSTEM, Fit Profit, możliwość akceptacji Multisport- zapytaj w szkole

Promienista 104

Zapraszamy do zapisów

kontakt@discofoxpoznan.pl

Tel: 729416049
Discofoxpoznan
User
User
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 wrz 2015, 20:04

Powrót do Szkoły tańca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości